26 maart 2026

Klaar voor Goede Vrijdag "de Texeltoer" (bij goed weer)

 

Vandaag is het weer een keer heel andere “koek” niet fietsen en toch schrijven. Vorige week zag ik bij toeval, Ik controleer zelden, dat de buitenband nodig aan vervanging toe was. En dan ga je alles even op een rijtje zetten, wanneer past het om naar Dronten te fietsen, 80 km heen en 80 km terug, dat kan wel maar dan moet het weer goed zijn en de wind niet te hard, ja de leeftijd laat zich af en toe gelden, ook voor mij. Nadat ik alles zo’n beetje op een rijtje had leek deze donderdag het meest geschikt.


Helaas de voorspellingen zijn slecht, harde wind en kans op hagel, natte sneeuw en regen, plus een stevige wind uit een voor mij ongunstige richting. Dan maar met de auto, dus dat stond vast en toen ik rond 8 uur half 9 de hagel neer hoorde vallen was ik gerust, alles werd zelfs wit.

Na enige tijd gewacht te hebben de auto gestart en naar het “ligfiets paradijs” in Dronten waar de hele club druk bezig was, Eva wat op de achtergrond en Allard en Theo meer in beeld.


De banden die ik altijd gebruikte, de KOJAK’s  zijn er niet meer dus een goeie vervanger en dat is nu de CONTINENTAL geworden op advies van de deskundigen.


Bij het vervangen van de oude voor de nieuwe schrok ik wel een beetje van de oude banden de ene zou best eens kunnen klappen bij het eerst volgende ritje. Alles lijkt weer oké en zo kan ik, als het weer goed is, op Goede Vrijdag mee met de mannen en misschien ook vrouwen voor de “Texeltoer”.

24 maart 2026

De "laatste" zonnige dag ?

 


Mogelijk de laatste dag dat het droog blijft deze week, de vooruitzichten zijn maar matig. Vergeleken bij gisteren en eergisteren was het vandaag al koud en een behoorlijke wind. Hij zat in een voor mij, onvoordelige hoek op m’n ritje naar Zuidoostbeemster puur zuidoost en terug leek hij wel iets gedraaid want echt voor had ik niet, maar ik ben weer heel en behouden thuis gekomen. Mijn stopplaats was, zoals jullie zullen begrijpen, even bij Tiny om een bakkie.

 Op de heenweg had ik geen foto’s gemaakt en terug net voor Oosthuizen de eerste, alles ziet er dan anders uit als het riet allemaal is gemaaid en daardoor het zicht op het water heel anders is.

De alpaca’s grazen rustig verder als ik stop en in de verte is molen “De Breek” te zien  op de achtergrond en op de dijk nog verder weg, staat het meisje met de groene laarsjes.


Tegen Hoorn zag ik één van de vele magnolia’s in bloei staan dus stoppen en afdrukken.


Ook bij de spoorwegovergang gebruik ik de remmen tot hij in volle snelheid is gepasseerd en tot slot zag ik een schaap met 2 nakomelingen alles met elkaar toch nog 87 km volgens de teller.

De video van vandaag https://youtu.be/EAO6u5taxTw

23 maart 2026

Niet helemaal zonnig in de "Noordkop"

 


Waar zal ik heen is meen ik een vaak gebruikte uitdrukking en er is zelfs een liedje van meen ik. Nou ik zing niet maar af en toe dacht ik wel waar zal ik heen. In ieder geval richting Den Helder met wat omwegen. Heen en de terug naar de marinestad is zo’n 60 km maar dit werd bijna het dubbele. Het is prachtig weer geworden maar bij vertrek is het flink bewolkt zonder zon. Maar in de loop van de dag is het beter geworden.

Eerst de Oosterterpweg uitgereden tot de dijk waar ik een boer zag ploegen wat niet helemaal goed ging gezien zijn reactie om nog wat te controleren.


Later door het Sluitgatbos en door het Robbenoordbos naar Den Oever. Via Oosterland naar de dijk en het “Heidense kerkje”.



Bij het peilschaalhuisje even een foto maken van het bordje waar opstaat waarvoor dit huis ooit is neergezet.

Door de route die ik neem passeer ik een boerderij in aanbouw waarbij ik vaststel dat “het vierkant” het enige was wat nog is blijven staan bij deze opbouw/restauratie .




Vervolgens zie ik heel wat percelen grote en kleine narcissen die in bloei staan de rest zit er aan te komen en zo kwam ik in Den Helder waar de boot vanaf Texel net binnenliep.

Ik keek er van op, enkele kilometers verder langs het Marsdiep dat er zo’n enorm sterke stroming stond wat goed te zien ik aan een boei die daar lag.


Vuurtoren “De Lange Jaap” lijkt toch kans te hebben om te overleven en niet zal worden gesloopt.

In de duinen kwam ik André Dronkers nog tegen even stoppen kletsen.

Nog een weekje denk en ook de hyacinten staan weer in bloei het begin is er. En zo kwam ik weer thuis na 112 km genieten langs de weg. Klein stukje video over Wieringen. https://youtu.be/3jHWkc1UTYY

19 maart 2026

Kleintje toe

 


Pas na de middag nog even een klein rondje maken, ik had eerst andere dringende klusjes  waarvoor ik zelfs naar Hilversum moest . Maar we waren op tijd terug en zodoende bleef er nog tijd over die goed benut is. Tom en Gerda hebben al vaak blijk gegeven dat ik niet meer langs was gekomen de laatste tijd dus nu maar even die kant op. Tom was thuis en bezig met snoeiwerk en Gerda had oppas bij de kleinkinderen.

Onderweg zag ik drie selectie machines die via een ingewikkeld systeem in de tulpen automatisch de verkeerde planten een spuitje geven waarna ze afsterven, twee van de drie kon ik in één beeld vangen.


Iets verder de molen die eerst werkte door wind toen met stoom en nu elektrisch, iets eerder de molen op een plaatje langs de route.


Via wat omwegen kwam ik weer in de polder en bedacht dat ik even een kijkje kon nemen bij de stalling van zo’n 4000 scooters, ze staan er nog en gaan in kwaliteit vast verder achteruit. Als ik weer binnen ben gekomen bleek het 48 km te zijn geweest voor deze middag. Met een klein stukje video van deze dag.   https://youtu.be/hQitBQDJ4Xs

18 maart 2026

Een aparte dag met veel zon.

 


Ik moet eerlijk toegeven het is vandaag een ietsje uit de hand gelopen waarschijnlijk door het mooie weer. Mijn zoon Gerard zou vandaag ook op pad gaan en zodoende wisten we van elkaars route en mogelijk komen we elkaar tegen. Van start vanaf Middenmeer en bij Scharwoude afslaan naar de dijk.


Iets voorbij Etersheim na de bocht zwaaide iemand die bovenop de dijk een broodje zat te eten, inderdaad zoon Gerard had mij al verwacht.

Stoppen en naar boven lopen waar we even hebben zitten kletsen.

Uiteraard een paar foto’s waarna hij naar beneden moest met z’n fiets omdat dit fietspad nog niet klaar is. Hij was sneller van start en nadat ik mijn videocamera had gestart ging achtervolging in wat overigens niet moeilijk was ondanks zijn E-bike. De video speelt te snel af en zelf breng ik hem terug naar ½ dan geeft hij normaal beeld.

https://www.youtube.com/watch?v=cw7XGGWfzRY&t=10s



Ik ben doorgereden naar Marken om te constateren dat rondje Marken fietsen er voorlopig niet in zit.




Als ik bij het dorp ben en even later er weer uit ga maak ik nog een paar aparte foto’s bij de “klompenfabriek” . Met wat afslagen hier en daar kom ik in Kwadijk en sla nog even af naar Zuidoostbeemster waar Tiny een heerlijk bakkie koffie heeft.


Weer verder richting Middenmeer en dan zie ik onderweg nog weer de pony’s die ik al een tijdje had gemist en vlak voor Wognum liepen de eerste lammetjes wit bij een gekleurde moeder maar het leeft wel. En dit alles was vandaag goed voor 135 km en ik heb genoten.

17 maart 2026

Een soort oefen rondje

 

slechts 40 km

De start moest ik uitstellen omdat het niet droog was, hele fijne motregen en dat was al genoeg om mij thuis te houden. Maar goed “Miep Kraak” de denkbeeldige huishoudelijke hulp was ook al een tijd niet langs geweest dus ik heb me nuttig gemaakt tot het droog was.


Even op en neer naar Tom en Gerda in Obdam want die reageerden bij Tiny dat ze mij al een tijd niet hadden gezien. Onderweg nog getwijfeld zal ik doorgaan want het was niet echt droog en steeds maar met een stukje zeemlap het schermpje doorzichtig houden is niet prettig voor goed zicht. Als ze nou niet thuis zijn ga ik via “Kippen Dam “  weer op huis aan.

..... en nog veel meer lekkers.

En zo is het gegaan, niet dus op naar Hoogwoud en mezelf verwennen door een bezoekje aan de poelier die een hele voorraad lekkers in de winkel heeft. Ik passeer hier in Noord-Holland heel veel velden waar tulpen zijn geplant, dat beloofd straks weer prachtige gekleurde velden dat is wel zeker. Thuis staat de teller voor vandaag stil op 40 km, volgende keer beter zullen we maar hopen. En uiteraard weer een stukje video van onderweg.      https://youtu.be/bqU4rm8JJwg