16 juni 2025

Een toertje met weing wind en redelijk veel zon.

 


En weer is de nieuwe “werkweek” begonnen, boodschappen doen na het “kranten” koffie drinken na de thee en dan op een rijtje zetten waar ik al heel lang niet ben geweest. Het werd na wat schuiven en redeneren Zaanstad. Een schoolmaat van de Handelsavondschool uit de jaren ’55 56 ongeveer. En of hij thuis is zal ik wel zien, ik ga zelden of nooit ergens heen op afspraak, dan verplicht je iemand om thuis te blijven en dat wil ik niet. Met een klein stukje omrijden kom ik er aan in Zaanstad, aanbellen en daar zie ik Jaap van der Jagt al aankomen lopen. Ook zijn vrouw Dini is aanwezig en zo zitten we al snel te kletsen over de waarheid dat we ouder worden en dat de capaciteiten beginnen af te zakken. Jaap z’n kleindochter vroeg op een keer toen ze achter Opa reed in de auto “Waarom remt Opa aldoor” uit voorzichtigheid, zei Jaap de jeugd trek wat sneller op bij onoverzichtelijke situaties. Na wat gedronken te hebben ben ik weer opgestapt om fiets weer thuis te brengen.


Terug via de “Zaanse Schans” nu het nog kosteloos kan. Het  er niet druk mogelijk omdat het maandag is maar ik kon overal doorrijden dat was de laatste keer wel anders. Terug bij Tiny langs die niet thuis is dus weer verder.


In de Beemster zit een vrij grote knoflook teler langs de Rijperweg en ze waren al een perceel aan het oogsten rook ik want op dat moment had ik nog niets gezien.


Langs de Oude Hoornseweg werden een aantal windmolens geïnspecteerd en gezien de “plakstukken” op de wiek die onderhand werd genomen. Boven in zo’n bakkie werken lijkt mij niet ideaal. Het was weer een echt ritje van 121 km met zon en een klein beetje wind en "bloid thuiskome baai de bloeme"

Geen opmerkingen:

Een reactie posten